TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Dış Cephe: Bina betonarme karkas olup, dış duvarlarda bimss, iç duvarlarda tuğla uygulanacaktır. Dış cephede akrilik esaslı silikon katkılı boya ve cephe kaplama malzemesi ( mantolama ) uygulanacaktır. Çatı mebren üstü kiremit ile kapatılacak ve ısı yalıtımı yapılacaktır.
  • Blok Girişi: Blok giriş holü, kat holü, döşemesi doğal taş veya mermer kaplanacak ve duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya olacaktır. Daire girişlerine çelik kapı takılacaktır.
  • Blok Merdivenler: Servis merdivenlerinin döşeme, basamak ve rıhtları mermer kaplanacaktır. Duvarlar normal sıva üzeri plastik boya olacaktır. Merdiven ve balkon kapılarında da alüminyum korkuluk uygulanacaktır.binada dört kişilik asansör yapılacak asnsör girişleri granit kaplama yapılacaktır.
  • Doğramalar: Doğramalar PVC doğrama olacak, çift cam kullanılacaktır. Pvc doğramalar kör kasalı, denizlikli ve içten takmalı sistem olacak. Her dairede bir adet “çift açılım mekanizma” menteşeli pencere kanadı yapılacaktır..
  • Elektrik Tesisat: Elektrik tesisatında TSE belgeli malzemeler kullanılacaktır. Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarına telefon prizi ve TV prizi konulacaktır. Tüm dairelere uydulu dijital yayın sistemi uygulanacaktır. Salonda TV lokasyonun da çoklu priz uygulaması yapılacaktır. Her dairede harici telefon hattı için altyapı kurulacaktır..
  • Islak Zemin ve Duvarlar: Oda ve salon zeminlerinde laminant parke, duvarlarda saten alçı sıva ve saten boya uygulanacaktır.Banyo ve diğer ıslak mekanlarda zeminler 1. sınıf yerli seramik, duvarlarda 1. sınıf duvar seramik uygulanacaktır..
  • Armatür ve Vitrifiye: Islak mekanlarda 1. sınıf yerli vitrifiye uygulaması yapılacaktır. Banyoda duş teknesi üzerine duşa kabin bulunmaktadır. Projede 1. sınıf armatür kullanılmaktadır.Tüm banyolarda metal banyo aksesuarları ve ayna bulunmaktadır.

 

  • Mutfak: Mutfak dolapları membıran kapak ve mdf malzemeden imal edilmektedir. Mutfak tezgahı granitten yapılacak. Isıtma:Dairelerin ısıtma sistemi petekli ısıtma tesisatı olarak tasarlanmış olup, bina ısıtma sistemi doğalgaz kombili ısıtma sistemi olacaktır..

 

  • Çevre Düzenleme : Bahçe duvarları yapılacak bina girişine taş döşeme yapılacak,toprak alana bitki ve çiçek dikimi yapılacak ve ışıklam yapılacaktır.